Spotkanie FIP – IFP Tübingen, 6 – 7 maj 2017

Spotkanie FIP w malowniczym Tübingen (Badenia – Würtembergia) w maju 2017 odbyło się w dwóch etapach i towarzyszyło corocznej konferencji Niemieckiego Stowarzyszenia Podologicznego (VDP – Verband Deutscher Podologen), która znana jest pod nazwą Quako (Konferencja Jakości).

W pierwszej części delegaci z poszczególnych krajów przedstawili prezentację omawiającą zakres kształcenia i kompetencji podologa w kraju, w którym pracują. Dzięki temu zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami szkół, programów i kwalifikacji zawodowych podologów we Francji, Wielkiej Brytanii (która wkrótce potem opuściła szeregi FIP), Cypru, Grecji, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Kanady, Niemiec, Australii i USA.

W tym samym dniu odbyły się wybory do poszczególnych grup czuwających nad działaniem systemu powołanego do prowadzenia, czy też zapoczątkowania Common Training Framework (Wspólnego Kształcenia Ustawicznego). Grupy te to np. merytoryczna, dydaktyczna, kontrolna (egzaminująca).
Drugiego dnia miało miejsce zwiedzanie szkoły podologicznej maxQ w Stuttgarcie, która jest jednym z elementów składowych fachowej szkoły maxQ. im bfw – Unternehmen für Bildung (Podologie). Kleemannstraße 8, 70372 Stuttgart

Przywitano nas bardzo serdecznie, pochwalono się świetnym sprzętem, ale najciekawsze naszym zdaniem były przypowieści, czyli złote myśli rozwieszone w różnych miejscach.

Przekazujemy Państwu niektóre z najciekawszych:

„Nie ma ludzi perfekcyjnych, ale jako podolog jest się cholernie blisko tego stanu.”
„Nauczyciele mają rację przed południem, a po południu mają wolne”.
„Już nasze babki wiedziały, że:
Gdyby Kopciuszek nosiła perfekcyjnie dopasowane wkładki ortopedyczne, nigdy nie zgubiłaby tego głupiego pantofelka.”
„Stopa jest przetłumaczeniem duszy na język widzialności.”
„Kto chodzi, ten schodzi z drogi niektórym chorobom.”
A wieczorem świętowaliśmy 70 jubileusz powstania FIP – IFP