plakat_ptps

Dzień Otwarty Polskiego Towarzystwa Podologicznego

9:30 – 10:00 – potwierdzenie rejestracji

10:00  – 11:00 – Relacja z Międzynarodowego Kongresu Podologicznego FIP Rzym 2013 – Piast Górny
W dniach 17-19 października 2013 r. w hotelu Sheraton Roma Hotel and Conference Centre, w pięknym Rzymie odbył się Światowy Kongres Podologiczny, Polskie Towarzystwo Podologiczne reprezentował Piast Górny i Magdalena Hafezi-Chojecka. Zastanowimy się jak tego typu wydarzenia, przekładają się na kondycję polskiej podologii.

11:00 – 12:00 – Hiperkeratozy: postępowanie podologiczne w przypadku rozpadlin skórnych. Pokaz aplikacji opatrunku na pękające pięty z wykorzystaniem preparatu Gen Factor – wykład i pokaz spec. ds. podologii Piotr Bielawski
Hiperkeratoza to zjawisko nadmiernego, przyśpieszonego namnażania i gromadzenia komórek naskórka. Częstą przypadłością towarzyszącą wspomnianemu problemowi są, nierzadko, bolesne pęknięcia. Oprócz fachowo wykonanego zabiegu podologicznego, równie istotne jest zastosowanie bioaktywnych dermokosmetyków, wspomagających procesy naprawcze skóry.

12:30 -13:30 – Higiena i pielęgnacja narzędzi zabiegowych w gabinecie podologicznym – Piast Górny
Nawet najlepszej jakości instrumenty podologiczne – analogicznie do renomowanych samochodów – wymagają okresowych przeglądów. Właściwe użytkowanie narzędzi przedłuża ich żywotność, jednakże kontrola sprawności to nieodzowny element bezpieczeństwa zabiegu. Należy sobie zdać sprawę, że profesjonalna regeneracja instrumentów, zwłaszcza cęgów, to nie tylko ostrzenie i czyszczenie, lecz całościowy zakres prac przywracających pełną funkcjonalność.

Część II – Skoncentruj się na kondycji swojej skóry i  paznokci
wprowadzimy Państwa do programu zainicjowanego przez FIP na rok 2014

13:35 – 14:35 – Skoncentruj się na zdrowiu paznokci  swoich klientów –  wykład spec. ds. podologii Piotr Bielawski
Płytka paznokciowa, jako jeden z przydatków skórnych, wymaga należytej uwagi. To nie tylko martwy twór, lecz z holistycznego punktu widzenia – obraz kondycji organizmu. Onycholiza, dystrofia, wrastanie i wkręcanie się paznokci – to jedne z licznych problemów spotykanych w praktyce podologicznej. Co MY, jako specjaliści, jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom?

14:35 – 16:05 – Skoncentruj się na kondycji skóry swoich klientów  – wykład Wojciech Karwowski
Skóra stóp jest inna niż na pozostałych częściach ciała, tym samym wymaga odmiennego sposobu pielęgnacji. Pęknięcia, otarcia, grzybica, brodawki, zrogowacenia – czy można tym przypadkom zapobiec dzięki codziennej pielęgnacji skóry? Czym różnią się drogeryjne kremy od bioaktywnych dermokosmetyków? Czy regularne użytkowanie specjalizowanych preparatów to luksus… a może obowiązek?

16:30 – 18:00 – Warsztaty z plastrowania Hallux Valgus – fizjoterapeutka Katarzyna Zawadzka
Szkolenie realizowane w formie warsztatu z plastrowania Hallux Valgus.  Każdy uczestnik przed planowanym warsztatem powinien samodzielnie zakupić taśmy do tapingu oraz przynieść dowolne ostre nożyczki.

 

Deklaracja członkostwa  |  Statut PTP